خدمات پشتیبانی و نگهداری سایت

خدمات پشتیبانی و نگهداری سایت

در این مقاله به این مطلب میپردازیم که چگونه بهترین خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت را انتخاب کنیم؟ مزایای پشتیبانی سایت چیست و انواع آن کدام است؟

ساخت وب سایت به منابع مالی و زمانی نیاز دارد. همچنین ، پس از ساخت ، شما باید مواردی را بر عهده بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم و بهینه از مزایای وب سایت خود بهره مند می شوید.

برای دستیابی به این هدف ، انتخاب کارآمدترین خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت نقشی اساسی دارد و در به حداکثر رساندن بازدهی وب سایت و تجارت شما کمک شایانی می کند.

در این مقاله به مزایا و هزینه های فرآیند پشتیبانی و نگهداری اختصاصی وب سایت پرداخته شده و انواع مختلف این خدمات شرح داده میشود.


نگهداری و پشتیبانی وب سایت چیست؟

نگهداری و پشتیبانی از وب سایت فرایندی است که تضمین می کند وب سایت شما به طور مداوم بهترین تجربه کاربری را به مخاطبان شما ارائه می دهد و برای جذب و حفظ مشتریان بالقوه مجهز باشد.

آیا همه وب سایت ها نیاز به خدمات نگهداری و پشتیبانی دارند؟

در آغاز ، به ویژه اگر بودجه کافی دارید ، ممکن است احساس کنید که نگهداری وب سایت هزینه ای است که می توانید از آن جلوگیری کنید. با این حال ، توصیه می شود برای دنبال کردن اهداف بلند مدت خود ، خدمات پشتیبانی سایت را انتخاب کنید.

سئو سایت فروشگاهی - چگونه در 8 مرحله فروشگاه اینترنتی را برای گوگل بهینه سازی کنیم
سئو سایت فروشگاهی – بهینه سازی فروشگاه اینترنتی برای گوگل در 8 مرحله

در حقیقت ، نوع خدمات پشتیبانی و نگهداری به ماهیت ، پیچیدگی و هدف وب سایت شما بستگی دارد.

اگر وب سایت شما دارای مقدار زیادی محتوای و حجم بالا یا میزان قابل توجهی از ترافیک روزانه یا ماهانه است ، شما باید توجه بیشتری به پشتیبانی وب سایت خود اختصاص دهید تا بتوانید از پس بار آن برآید.

همچنین سایت هایی که تعامل بیشتری با مشتریان دارند مانند سایت های فروشگاهی و شرکتی باید برای نگهداری وبسایت خود اهمیت بیشتری قائل شوند.

به طور همزمان ، شما همچنین باید از امنیت مناسب وب سایت خود و داده های مشتریان خود اطمینان حاصل کنید.

اگر وب سایت شما کوچک است (شبیه سایت های معرفی نمونه کار و سایت های استاتیک زیر 20 صفحه) ، می توانید با توجه و هزینه کمتر اما منظم نگهداری آن را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که سایت به صورت بهینه به هدف خود می رسد.

مزایای خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت

در این قسمت 7 مزیت استفاده از خدمات پشتیبانی سایت را برای شما خواهیم گفت:

1. ایجاد یک تجربه کاربری آنلاین عالی برای مشتریان

عناصر غیر عملکردی ، پیوندها و لینکهای خراب ، سرعت پایین بارگذاری و غیره ، مشتریان بالقوه شما را از ماندن در وب سایت شما یا مراجعه مجدد در آینده منصرف می کند.

تجربه کاربری آنلاین عالی برای مشتریان
تجربه کاربری آنلاین عالی برای مشتریان

ناسازگاری در طراحی و محتوا همچنین ممکن است تجربه آنها در سایت را مختل کند.

21 نکته مهم برای سئو و بهینه سازی ساختار سایت
21 نکته مهم برای سئو و بهینه سازی ساختار سایت

تعمیر و نگهداری و پشتیبانی منظم ، اطمینان حاصل می کند که تمام عناصری که تجربه کلی کاربر را ایجاد می کنند ، از نظم روان برخوردار هستند.

علاوه بر این ، یک بررسی منظم و تجزیه و تحلیل داده ها به شما کمک می کند تا صفحات سایت را مطابق با نحوه پاسخگویی مشتریان تنظیم و بهینه کنید و بهترین تجربه را به آنها ارائه دهید.

2. پشتیبانی جهت جذب بازدید کننده و ترافیک بیشتر

موتورهای جستجو وب سایت هایی را ترجیح می دهند که UXD عالی ارائه می دهند و دارای محتوای به روز شده و بسیار مرتبط هستند.

User Experience Design (UXD) یک فرآیند طراحی است که هدف اصلی آن طراحی سیستمی است که تجربه بسیار خوبی را به کاربران خود ارائه دهد. بنابراین UXD متشکل از موارد مختلف مانند طراحی رابط کاربر ، قابلیت استفاده ، قابلیت دسترسی ، معماری اطلاعات و تعامل رایانه انسانی میباشد.

جذب بازدید کننده و ترافیک بیشتر از گوگل
پشتیبانی جهت جذب بازدید کننده و ترافیک بیشتر از گوگل

همچنین بهتر دیده شدن در نتایج اول گوگل ، محتوای سایت شما باید مطابق با هنجارهای سئو SEO باشد.
قراردادهای مربوط به نگهداری وب سایت که شامل سئو داخلی نیز میباشد، از بروزرسانی های بهینه محتوا پشتیبانی میکند و به بهبود بازدید سایت شما از طریق موتور جستجوی گوگل نیز کمک می کند.

3. تضمین امنیت وب سایت شما

امنیت وب سایت برای محافظت از دارایی های سایت و داده های مشتری شما بسیار مهم است.

نکات طراحی سایت موفق
نکات طراحی سایت – 12 نکته مهم برای طراحی یک وب سایت موفق

تعمیر و نگهداری منظم اقدامات لازم را برای کاهش خطرات حمله هکر ها یا سرقت اطلاعات را کاهش میدهد.

تضمین امنیت وب سایت
تضمین امنیت وب سایت

تمدید به موقع گواهینامه های SSL ، به روزرسانی های نرم افزاری و از بین بردن ویروس های آلوده کننده و برقراری نظم در صورت حمله برخی از راه هایی است که توسط پشتبان سایت اجرا میگردد و به محافظت از یکپارچگی وب سایت ها کمک می کند.

4. پشتیبان گیری (بکاپ گیری) کامل و منظم از سایت

در صورت بروز هرگونه مشکل پیش بینی نشده ، سایت شما ممکن است از ابتدا نیاز به بازسازی داشته باشد. تهیه فایل های پشتیبان Backup منظم از وب سایت بسیار مهم است تا اطمینان حاصل کنید که داده های ارزشمند خود را از دست نخواهید داد.

گرفتن بکاپ سایت بصورت کامل و منظم
گرفتن بکاپ سایت بصورت کامل و منظم

ارائه دهندگان خدمات نگهداری سایت اطمینان حاصل می کنند که اطلاعات سایت به دلیل سهل انگاری یا سایر مشکلات ناگهانی از دست نرود.


5. انجام بروزرسانی های فنی سایت

وب سایت ها اغلب با استفاده از نرم افزارهای سیستم مدیریت محتوا و افزونه هایی ساخته می شوند.

افزونه ها ( پلاگین ها ) مانند برنامه های کوچک هستند که به هسته اصلی سیستم مدیریت محتوای سایت اضافه میشوند و به آنها کارایی بیشتری می بخشند.

با این حال ، به طور معمول و به مرور نسخه های جدیدتری از افزونه ها منتشر میگردد و باید هر چند وقت یکبار ارتقا یابند ، هم برای ارتقا فناوری و هم برای اطمینان از امنیت سایت.

چگونه در صفحه اول سرچ گوگل باشیم ؟
چگونه در صفحه اول سرچ گوگل باشیم ؟

بعضی اوقات این به روزرسانی ها با چارچوب وب سایت موجود سازگار نیستند و باعث از بین رفتن ویژگی ها می شوند.

داشتن یک متخصص طراحی و پشتیبانی سایت و مراقبت از این موارد ، اطمینان از عملکرد درست سایت را تضمین می کند.


6. جلوگیری از بروز اشکالات جدی و مشکلات پیچیده تر

برخی از مشکلات فنی هنگام اجتناب از بررسی و رفع آنها به مرور بزرگتر و بزرگتر می شوند. در صورت غفلت طولانی مدت ، آنها به مرحله ای می رسند که نه تنها تعمیر آن گران است ، بلکه دشوار و وقت گیر است.

جلوگیری از بروز اشکالات جدی در سایت
جلوگیری از بروز اشکالات جدی در سایت

مداخله پشتیبانی سایت و بررسی به موقع وب سایت ،اغلب از بروز چنین مشکلات جدی جلوگیری می کند.


7. دسترسی به پشتیبانی سریعتر در مواقع اضطراری

تیمی که به طور منظم بر روی وب سایت شما کار می کند ، عناصر آن را کاملاً کنترل می کند. در صورت وجود مشکلات بزرگ ، آنها به دلیل درک قبلی قادر هستند خیلی سریعتر میتوانند به آن رسیدگی کنند.

اگر پشتیبانی اختصاصی سایت خود را نداشته باشید در صورت وقوع مشکل، تازه باید به دنبال افرادی برای حل مشکل خود بگردید و این پروسه ای زمان بر است و ممکن است آسیب جبران ناپذیری به ترافیک سایت و کسب و کار آنلاین شما بزند.

انواع خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت چیست؟

وب سایت شما مانند اتومبیل است ، اگر به طور منظم نگهداری و سرویس نشود ، در نهایت خراب می شود. اکنون که تقریباً اکثر افراد به نوعی تجارت خود را بصورت آنلاین انجام می دهند ، رقابت زیادی در این زمینه وجود دارد.

رقبای شما همه در تلاشند تا اطمینان حاصل کنند که وب سایت آنها در موتورهای جستجو از رتبه بالایی برخوردار است.

بنابراین اگر بازده سرمایه گذاری خود در تجارت آنلاین را به حداکثر نمی رسانید و از وب سایت خود بیشترین بهره را ندارید ، چگونه انتظار دارید که از رقبای خود جلوتر باشید؟

خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت
خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت

شما باید تعمیر و نگهداری وب سایت را به طور منظم انجام دهید. بهتر است یک کارشناس پشتیبانی و نگهداری سایت استخدام کنید تا در این زمینه به شما کمک کند. به این ترتیب می توانید بر رشد کسب و کار خود تمرکز کرده و نگرانی کمتری در مورد حفظ وب سایت خود داشته باشید.

چگونه میتوان با افزایش سرعت سایت در نتایج جستجوی گوگل بهتر دیده شد؟
چگونه میتوان با افزایش سرعت سایت در نتایج جستجوی گوگل بهتر دیده شد؟

در ادامه وظایفی است که هنگام استخدام سرویسهای پشتیبانی وب سایت باید انتظار داشته باشید که بصورت منظم بر روی سایت شما انجام شود:

1. بروزرسانی نرم افزار های وب سایت

اگر از هر نوع سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس یا هر نوع اسکریپت مانند PHP استفاده می کنید ، باید همیشه به روز باشد. وردپرس معمولاً خودکار خود را به روز می کند اما مواردی وجود دارد که ممکن است نیاز باشد به صورت دستی به روز شود .

بروزرسانی نرم افزار های وب سایت
بروزرسانی نرم افزار های وب سایت

گاهی اوقات ممکن است پس از بروزرسانی بین افزونه های مختلف و یا قالب سایت شما تعارض Conflict بوجود آید که پشتیبان سایت مسئول رفع آن میباشد.

علاوه بر این ، اگر از سرویس های میزبانی وب سایت استفاده می کنید ، یک ارائه دهنده خدمات تعمیر و پشتیبانی سایت اطمینان حاصل خواهد کرد که آنها به طور منظم نرم افزار سرور اصلی خود را به روز می کنند.

به عنوان مثال ، آنها بررسی می کنند که آیا مواردی مانند سرویس PHP و پایگاه اطلاعات دیتابیس که بر روی سرور اجرا می شوند به روز هستند یا خیر.

2. خدمات پشتیبانی بهبود سرعت وب سایت

آیا می دانید اگر بارگیری بیش از پنج ثانیه طول بکشد ، 25 درصد کاربران از یک وب سایت خارج می شوند؟ بارگذاری صفحه بدیهی است که بخش مهمی از تجربه کاربر است.

در عین حال ، ما همچنان دوست داریم تا از اسلایدشو ها و آخرین قابلیت های گرافیکی در وبسایت خود استفاده کنیم تا سایت ما از طراحی زیبا برخوردار باشد.

در حقیقت ، بازدید کنندگان وبسایت در اکثر موارد مخصوصا در نسخه موبایل سایت به این رنگ و لعاب ها چندان اهمیتی نمی دهند. آنها به دسترسی سریعتر به اطلاعات مورد نظرشان اهمیت می دهند.

عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفت این است که سرعت بارگذاری صفحه بر رتبه بندی موتور جستجوگر گوگل چگونه تأثیر می گذارد.

لیست خدمات سئو - بهینه سازی حرفه ای سایت
لیست خدمات سئو – بهینه سازی حرفه ای سایت

وب سایتی که سرعت پایینی دارد نرخ پرش Bounce Rate را افزایش می دهد و اگر افراد با همان سرعتی که به صفحه وب شما می روند از آن خارج شوند ، گوگل فکر خواهد کرد که وب سایت شما مهم نیست. بنابراین آن را به سمت پایین آمدن در رتبه بندی خود سوق می دهد.

یک سرویس پشتیبانی وب سایت با استفاده مداوم از ابزارهای بررسی سرعت سایت برای بهبود مستمر نحوه بارگیری آن ، همیشه سرعت وب سایت شما را بررسی و آن را بهینه سازی می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهینه سازی سرعت سایت، میتوانید مقاله چگونه میتوان با افزایش سرعت سایت در نتایج جستجوی گوگل بهتر دیده شد؟ را مطالعه نمایید.

3. رفع خطاهای HTML ، PHP و JavaScript

رفع خطاهای کدنویسی HTML میتواند مشکل ساز باشد ، به خصوص اگر شما در مورد کدگذاری وب سایت چیزی نمی دانید. برای اطمینان از اینکه سایت شما خوب کار می کند باید به جزئیات کدنویسی آن توجه کنید.

رفع خطاهای HTML ، PHP و JavaScript
رفع خطاهای HTML ، PHP و JavaScript

همچنین کدهای PHP و جاوا اسکریپ نیز باید به صورت دوره ای بازبینی ، رفع اشکال و بروزرسانی شوند.

آنچه ممکن است به عنوان یک خطای جزئی به نظر برسد می تواند منجر به تعدادی مشکلات دیگر و از دست دادن بازدیدکنندگان و رتبه گوگل شما شود. پشتیبانی قابل اعتماد وب سایت باید قادر به بازرسی ، یافتن و رفع مشکلات مربوط به HTML و JavaScript باشد.

4. پشتیبان گیری از فایل های سایت

تصور کنید که اگر روزی تمام فایل های ضروری وب سایت خود را از دست دهید. قطعاً ناامید کننده خواهد بود. این شامل تصاویر ، صفحات ، پست های وبلاگ ، سیستم مدیریت محتوای سایت ، افزونه ها و غیره است.

اگر وب سایت خود را در وردپرس اجرا کنید ، ممکن است چند گزینه پشتیبان گیری خودکار داشته باشید اما بهتر است همیشه یک بکاپ هفتگی از کل سایت خود بر روی یک سرور دیگر داشته باشید.

خدمات نگهداری وب سایت اطمینان حاصل می کند که پشتیبان گیری از پرونده و پایگاه داده به طور خودکار حداقل به صورت هفتگی انجام می شود.

5. ایجاد محتوای جدید

استراتژی محتوا گذاری در تداوم رشد سایت شما بسیار مهم میباشد و همیشه بهتر است که با ایجاد انواع جدیدی از محتوا آن را بهبود ببخشید.

محتوای وب شما نیز باید به روز باشد. اگر پستی نوشتید که سالها پیش منتشر شده است ، ممکن است در حال حاضر اطلاعات آن بروز نباشد و یا در زیر انبوهی از مطالب دیگر دفن شده باشد و توسط گوگل دیده نشود.

محتوا نویسی میتواند به عنوان بخشی از خدمات پشتیبانی سایت لحاظ شود یا در قرارداد تولید محتوای جداگانه اضافه گردد و یا تحت عنوان ایجاد محتوای سئو شده بخشی از خدمات سئو سایت لحاظ گردد.

در هنگام عقد قرارداد نگهداری و پشتیبانی سایت به لحاظ یا عدم لحاظ محتوا نویسی در قرارداد فیمابین دقت نمایید.

6. خدمات پشتیبانی بهینه سازی برای موتور جستجوی گوگل

بررسی منظم وب سایت برای مواردی که میتواند قابلیت جستجو برای آنها بهبود یابد ،به روند بهینه سازی سئو سایت برای موتور جستجوی گوگل کمک می کند.

پست های وبلاگ شما می تواند تغییر داده شود و شامل کلمات کلیدی محبوب و رقابتی باشد.

صفحات شما همچنین می توانند شامل کلمات کلیدی مرتبط تر شوند. حتی صفحه “درباره ما” شما می تواند به طور مرتب به روز شود تا از کلمات کلیدی محبوب در صنعت یا کسب و کار شما استفاده شود.

خدمات پشتیبانی سئو
خدمات پشتیبانی سئو

تحقیقات کلمات کلیدی هنگام ایجاد محتوای جدید برای وب سایت شما نیز مهم است.

به عنوان بخشی از استراتژی SEO ، شناسایی مسائل ساختاری در وب سایت شما که ممکن است بر نحوه مشاهده موتورهای جستجو بر سایت شما تأثیر بگذارد نیز مهم است.

انجام سئو کلی سایت و یا بخشی از آن تحت عنوان سئو داخلی، میتواند در قرارداد پشتیبانی سایت شما گنجانده شود و یا به عنوان موضوع قراردادی جداگانه بررسی گردد.

اگر میخواهید بیشتر درباره بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بدانید به بخش سئو سایت در تهران وب سئو مراجعه نمایید.

7. اطمینان از سازگاری طراحی در همه مرورگر ها و دستگاه ها

وب سایت شما باید در همه نسخه های اصلی مرورگرهای اصلی وب مانند Chrome ، Safari ، Firefox و غیره به درستی کار کند. این مرورگرها مرتباً به روز می شوند و اگر وب سایت شما با به روزرسانی ها سازگار نباشد ممکن است نشان داده نشود ، این می تواند بر روی تجارت و مارک تجاری شما تأثیر منفی بگذارد.

همچنین اطمینان از داشتن طراحی وب سایت پاسخگو ( ریسپانسیو ) هم بسیار مهم است. به این معنی که سایت شما در دستگاه های مختلف تلفن همراه و تبلت نیز بصورت کامل و متناسب با اندازه صفحه نمایش دستگاه به خوبی مشاهده گردد.

عامل دیگری که باید در مورد طراحی وب سایت شما در نظر گرفت یکنواختی صفحات سایت است به نحوی که نمایش دهنده مارک یا برند شما در تمامی صفحات باشد.

بنابراین اگر عناصر و لوگوی مارک تجاری خود را دارید که نمایانگر شرکت شما هستند ، باید در همه صفحات شما به طور یکسان گنجانده شود.

8. حذف پیوندهای شکسته ( لینک های خراب )

هر لینکی در وب سایت شما باید دقیقاً به مکان مناسب منتهی شود، اما گاهی اوقات پیوندها ممکن است خراب شوند. ممکن است سایتی یا منبعی که قبلاً به آن لینک داده اید ناپدید شود ، صفحه ای در وب سایت شما از دسترس خارج شود یا پستی را جابجا کنید و فراموش کنید پست های دیگر را که به آن پیوند دارند به روز کنید.

حذف لینک های خراب
حذف لینک های خراب

لینک های خراب می توانند برای وب سایت شما مضر باشند. آنها می توانند به بازدید کنندگان این تصور را بدهند که:

الف) وب سایت شما کاربر پسند نیست

ب) وب سایت خود را مرتباً به روز نمی کنید

ج) معتبر نیستید

در حالت ایده آل ، یک سرویس نگهداری وب سایت به طور منظم وب سایت شما را بررسی می کند تا لینک های خراب را شناسایی کند. به محض یافتن آنها ، آنها را اصلاح یا حذف می کند.

9. بررسی تجزیه و تحلیل وب سایت

عملکرد وب سایت شما باید کنترل شود تا اطمینان حاصل شود که همه کارها آنطور که باید کار می کنند. یک متخصص پشتیبانی وب سایت ، معیارهای سطح بالا مانند تعداد بازدیدکنندگان جدید و برگشتی را که وب سایت شما طی هفته گذشته دریافت کرده است یا بیشترین بازدید پست های وبلاگ را بررسی می کند.

سپس چیدمان مطالب وب سایت شما را متناسب با آن تنظیم می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تمام معیارها در اوج خود هستند.

10. بروزرسانی و تغییر پوسته و سیستم مدیریت محتوای سایت

با پیشرفت مداوم روش های طراحی سایت ، آمدن نسخه های جدید php ، Html و جاوا اسکریپت ، تغییر نگاه به نحوه طراحی ظاهر سایت و حتی مد شدن برخی المان های سایت و از مد افتادن برخی دیگر، بروزرسانی و تغییر قالب سایت امری اجتناب ناپذیر است.

برعهده پشتیبان وبسایت میباشد که هر از چند سال و براساس نظر کارفرما اقدام به تغییر پوسته یا قالب ظاهری سایت نماید. در مواردی حتی این تغییرات نیازمند تعویض سیستم مدیریت محتوای سایت CMS میباشد. ( مانند موج مهاجرت سایت ها از سیستم مدیریت محتوای جوملا به وردپرس)

تغییر پوسته و ظاهر سایت یا سیستم مدیریت محتوای سایت میتواند نسبتاً زمان بر باشد و باید انجام یا عدم انجام این خدمات در قرارداد پشتیبانی و نگهداری سایت به روشنی ذکر گردد.

بروزرسانی و تغییر پوسته و قالب سایت
بروزرسانی و تغییر پوسته و قالب سایت

موارد فوق بخشی از کارهای مربوط به پشتیبانی و نگهداری وب سایت است. بعضی از این کارها ممکن است بیش از حد وقت گیر باشد. علاوه بر این ، اگر تجربه کافی ندارید و دقیقاً نمی دانید بهتر است چه کاری انجام می دهید ، ممکن است در نهایت خسارت بیشتری به سایت خود وارد کنید. بنابراین گزینه بهتر استخدام خدمات نگهداری وب سایت حرفه ای است.

هزینه خدمات پشتیبانی و نگهداری سایت چقدر است؟

هزینه خدمات پشتیبانی و نگهداری سایت با توجه به موارد خدمات مورد نیاز شما، نوع سیستم مدیریت محتوای استفاده شده، حجم فایلهای سایت و همچنین میزان بازدید و حجم ترافیک سایت شما متفاوت میباشد اما در حال حاضر مبلغ این خدمات در تهران وب سئو معمولا بین ماهیانه پنج میلیون تومان تا پانزده میلیون تومان میباشد.

تیم تهران وب سئو به شما کمک میکند تا تمامی موارد فوق را بصورت حرفه ای و در حد اعلای آن تجربه نمایید.

سخن نهایی

نگهداری و پشتیبانی وب سایت ، در حقیقت سوخت مورد نیاز برای ادامه حیات و تداوم پیشرفت وب سایت شما در میان سایر رقبا میباشد.

این ممکن است به عنوان یک هزینه احساس شود ، اما در واقع ، این یک سرمایه گذاری برای کسب حداکثر سود از وب سایت شما است.

نوع و میزان خدمات پشتیبانی مورد نیاز به مشخصات وب سایت شما و نقش آن در تجارت آنلاین شما بستگی دارد.

کلید پشتیبانی مناسب سایت ، بروزرسانی منظم و اختصاصی است و برون سپاری کار به یک گروه مجرب و حرفه بهترین تصمیم ممکن است.

اگر به دنبال خدمات نگهداری و پشتیبانی مقرون به صرفه و حرفه ای برای وب سایت و کسب و کار خود هستید، با ما در تهران وب سئو تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئو سایت

تولید محتوا

طراحی سایت

سوشال مارکتینگ

استارت آپ